Шушан Пурім - це Пурім, який святкується в день 15-го адара. Він так називається, тому що в місті Шушан, відповідно до встановленої традиції, святкували Пурім 15-го адара, як сказано «А Іудеї, які в Шушані, збиралися тринадцятого дня цього (місяця) і в чотирнадцятий день його; а в п'ятнадцятий день його був спокій, і зробили його днем гостини та радості». (Естер, 9, 18).
Наші мудреці постановили, що в тих містах, які були обнесені стіною з часів Йегошуа бен Нуна, святкують Пурім саме в день 15-го адара; в цей день вони зобов'язані виконувати всі закони Пуріма.
Крім цього, в місті Шушан (Сузи) святкують Пурім 15-го адара, оскільки в цьому місті сталося пурімське диво. Містом, оточеним стіною, вважається тільки те місто, яке було оточене стіною до того, як воно заселилося.
У наші дні існує тільки одне місто, про яке немає сумніву, що воно було оточене стіною з часів Йегошуа бен Нуна, і це Ієрусалим.
Не тільки в самому місті, оточеному стіною, Пурім святкують 15-го адара, а й у містах, які знаходяться поблизу нього (на відстані, що не перевищує кілометр). Також міста, з яких можливо бачити місто, оточене стіною з часів Йегошуа бен Нуна, Пурім святкують 15-го адара.
У тих містах, про які відомо, що вони були оточені стіною з давніх часів, але не відомо, чи були вони оточені з часів Йегошуа бен Нуна чи ні, слід читати сувій Естер 14-го і 15-го адара. Однак благословення на читання сувою говорять тільки 14-го адара. Розійшлися думки серед поскім (законодавців): є такі, які вважають, що в таких містах слід виконувати також і інші заповіді Пуріма 14-го і 15-го адара, а є такі, які вважають, що тільки читати сувій Естер зобов'язані два дні, проте всі інші заповіді Пуріма достатньо виконати 14-го адара.
У число міст, щодо яких є сумнів, коли святкувати Пурім, входять Тверія, Яфо, Цфат, Хеврон, Шхем, Луд, Бейт Шеан, Беер Шева, Аза, Ако, Хайфа, Дамаск, Цор і Багдад. Є такі, які вважають, що відносно Праги також існує сумнів, коли слід там святкувати Пурім.
Також тільки в день 14-го адара слід додавати до традиційної молитви і до благословення Біркат ГаМазон молитву подяки на Пурім «Аль ГаНісім».
Проте, навіть жителям місць, що не були оточені стіною з часів Йеѓошуа бін Нуна, заборонено постити в день 15-го адара або оплакувати покійного в цей святковий день, вони не говорять Таханун і «Яаанха». Також є місця, в яких прийнято не працювати в день 15 адара, незважаючи на те, що вони не були оточені стіною з часів Йегошуа бен Нуна. У святих книгах в той же час наказано, що і жителям таких міст стоїть влаштувати невелику трапезу на честь Пуріма і в день 15-го адара.
Автор: раббі Реувен Куклін