У Ходорові була дерев'яна синагога, найгарніша серед усіх дерев'яних божниць на Галичині. За даними краєзнавця, уродженця міста І. Чумака, одна з найвідоміших єврейських святинь в Україні була побудована у 1642-1652 рр. Ходорівська синагога мала просту аркоподібну стелю, мальовничості синагозі надавали відкриті галереї та високі дахи із заломами, вкриті ґонтом, а особливо розкішним був інтер'єр – у 1650-1652 рр. маляр Ісраель бен Мордехай Лісніцкі оздобив синагогу чудовими поліхромічними розписами. У 1714 р. розпис храму був відновлений Ісааком бен Йегудою Лейбою. Розписи встигли дослідити і захоплено описати мистецтвознавці на початку ХХ ст.
Синагога, що пережила турецькі, татарські й козацькі напади на Ходорів, була зруйнована під час Першої світової війни. Тоді російські війська цілеспрямовано нищили, спалювали єврейські квартали містечок. Жодна дерев'яна синагога на Галичині не збереглася. Але по чорно-білим фотографіям була зроблена кольорова віртуальна реконструкція розписів синагоги, яку можна побачити в Музеї Діаспори в Ізраїлі.
Розпис дерев'яної Ходорівської синагоги являє собою унікальний каталог єврейської символіки і емблематики. На жаль, збереглося далеко не все. Різноманіття та багатство рисунків та орнаменту, тварин і фантастичних істот - це свого роду принцип, що лежить в основі "Перек Шира", коли кожне з творінь прославляє своїми способами Вс-вишнього.
Знаки зодіаку в центрі склепіння синагоги представляють світобудову в цілому, об'єднують собою всі мотиви і, до того ж, вводять в зображення аспект тимчасовості. Кожен медальйон знаку зодіаку супроводжується пасуком з ТаНаХа. Крім того, знаки зодіаку символізують тут різноманіття людських характерів, особистостей, а також дванадцять колін Ізраїлю.
Двоголовий орел з короною на голові, розташований в центрі зодіакального кола, символізує образ Вс-вишнього, який творить світ якостями суду і милосердя (дві голови). У своїх лапах орел тримає двох зайців. Зайці уособлюють б-гобоязливість і трепет перед Вс-вишнім, а також моторність у виконанні Його волі.
Ведмідь, який тримає в лапах оберемок квітучих паростків, може означати Йосефа. Можливий і натяк на еру Машиаха: два пагони, які ведмідь тримає в своїх лапах, розділяються, але потім знову об'єднуються у нього над головою. Це натяк на Древо Пізнання і Дерево Життя.
Слон, що несе на собі фортецю - це сила і могутність, врівноважена смиренням і покорою, тобто символ єврейського народу, що несе ношу Тори і заповідей.
Лев і єдиноріг також є символами часів Машиаха. Вони можуть натякати на конфлікт і / або об'єднання коліна Йегуди і втрачених десяти колін. Поєдинок лева і єдинорога відсилає також до мідраша про історію з юності царя Давида, який став свідком боротьби цих двох неймовірно потужних створінь.
На стінах унікальної синагоги в Ходорові також грифон, лис, леопарди та інші звірі-символи в оточенні багатого рослинного орнаменту.