29-30 мархешвана, а інколи 1 кислева хасиди у всьому світі вшановують память видатного праведника, продовжувача хасидської династії та духовного лідера покоління раббі Цві-Гірша ГаКоена з Риманова (1770-1846). У Прикарпатському воєводстві, яке на той час вважалося територією Галичини, зародився великий хасидський рух. Його заснував вчитель раббі Цві-Гірша раббі Менахем-Мендл з Риманова – великий галахіст та праведник того покоління.
Його наступник раббі Цві-Гірш ГаКоен ще з 15 років почав брати активну участь у всіх засіданнях рабинського суду, які проводив раббі Менахем-Мендл. Невдовзі раббі Цві-Гірш став одним з найближчих хасидів свого ребе та його довіреною особою. У звязку з цим у всьому світі раббі Цві-Гірша знають також під іменем Мешарес.
Після того, як наш світ покинула душа раббі Нафталі з Ропшиць (іншого з найближчих хасидів раббі Менахем Мендла), раббі Цві-Гірш повернувся до Риманова прийняти посаду духовного лідера хасидів.
Він прославився своїми знаменитими діврей Тора, які були опубліковані пізніше його сином раббі Йосефом у збірнику «Беейройс ГаМаім» («Криниці Води»). Також його вчення викладене у книзі «Мевасер Тов».
Раббі Цві-Гірш не залишив по собі наступника, адже він втратив усіх своїх 14 дітей ще за життя. Але незважаючи на всі важкі обставини і труднощі, він завжди був сповнений мудрості та сили духу.
Розповідають, що раббі Цві-Гірш з Риманова породичався з раббі Ісроелем з Ружина.
На церемонії «тноім» (заручин) розповів раббі Ісроель, дід нареченого про родовід родини аж до царя Давида і про те, яку чудову освіту отримав наречений.
Прийшла черга раббі Цві-Гірша, батька нареченої, розповісти про себе.
– Мені немає чим похвалитися, родом я з простої родини. Мої батьки покинули цей світ, коли мені було 10 років, знаю лишень, що вони були гідними та чесними людьми. Після їх смерті рідні хотіли мене віддати вивчати якесь ремесло, і вивчати мені довелося не Тору, а кравецьку справу. Я провчився ній 5 років, і незважаючи на свій юний вік, я працював добре. Але в одному мені пощастило: кравець, у якого я навчався, допоміг змалечку засвоїти найголовнішу мудрість життя: не псувати нових речей і лагодити старі.
Після цього раббі Ісроель негайно дав дозвіл на шлюб.
Джерела: 1. Мартин Бубер «Хасидские истории. Поздние учителя». 2. chinuch.org