Присвоєння цього знаку означає визнання того факту, що пам'ятка є частиною загальноєвропейської культури і перебуває під особливою охороною Європейського Союзу. В даний час в списку зі статусом «Європейської Спадщини» 38 пам'яток, в тому числі два колишні нацистські концтабори - Вестерборк в Нідерландах і Найцвелер на кордоні між Францією і Німеччиною.
Велика синагога Будапешта була побудована в 1850-х роках в єврейському кварталі Пешта. Приміщення синагоги було розраховане на 3000 вірян. В даний час синагога використовується для релігійних цілей тільки влітку, взимку молитви проходять в сусідній невеликій будівлі. Під час Другої світової війни район навколо молитовного дому був перетворений в єврейське гетто. У внутрішньому дворі синагоги знаходиться братська могила, в якій взимку 1944 року було поховано близько 2300 осіб. У синагозі також встановлено символічний надгробок Праведнику народів світу Раулю Валленбергу, який рятував угорських євреїв і чиє місце поховання досі невідоме.
Знак «Європейська спадщина» заснований Європейським Союзом для визнання пам'яток, що мають велике значення для європейської історії і культури, що виражають ідею європейської інтеграції. З 2013 року в Брюсселі Європейська комісія щорічно проводить урочисту церемонію нагородження. У квітні цього року Знак «Європейська спадщина» було присвоєно дев'яти історичним пам'яткам.
Джерело: jewish.ru